REPEATER GSM Вторник, 19.03.2024, 14:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

...

+38(067)194-45-55

Статистика сайту

Стандарти в системах мобільного зв'язку. 

 

В світі було розроблено багато стандартів мобільного зв'язку. Кожен стандарт зв'язку був розроблений з метою задовольнити конкретні вимоги тих країн, з яких були зібрані дослідницькі групи, залучені в специфікацію стандартів. З цієї причини не дивлячись на те, що стандарт міг влаштовувати одну країну, він міг не підходити для іншої країни.

 

Розглянемо основні стандарти стільникового зв'язку:

1G

NMT (Nordic Mobile Telephone) є аналоговим і відноситься до мереж першого покоління. Ідея цього стандарту з'явилася ще в кінці 60-х років минулого сторіччя. Вперше був введений в дію в 1981 році. В NMT визначені 2 діапазону роботи: NMT-450, NMT-900, що працюють в діапазоні частот 450 і 900 МГц відповідно.В даний час більше 40 країн світу використовують системи мобільного зв'язку стандартів NMT-450 і NMT-900. Технологія вже давно морально застаріла, тому все менше операторів використовують її. (NMT (1G) - використовувався в Україні оператором UMC (нині - МТС-Україна). У 2002 році мережа припинила роботу.) 



2G

D-AMPS/IS54 - (Digital Advanced Mobile Phone System)- дворежимна аналого-цифрова система, що дозволяє поєднувати роботу аналогової і цифрової систем в одному і тому ж діапазоні. Робота над відповідним стандартом була розпочата в 1988 р і закінчена в 1992 р.; стандарт отримав найменування D-AMPS, або IS-54 (IS - скорочення від Interim Standard, тобто «проміжний стандарт»). Практичне використання почалося в 1993 р В Європі ситуація ускладнювалася наявністю безлічі несумісних аналогових систем ("клаптева ковдра").Цифровий стандарт (До 2006 року послуги в цьому стандарті в Україні надавав оператор DCC, пізніше цей оператор був поглинений компанією Астеліт (ТМ life :)). Мережа DAMPS працювала до кінця 2012 року.)

cdmaOne/IS95  (Code Division Multiple Access) - цифровий стандарт зв'язку використовує технологію кодового поділу каналів. Даний стандарт вперше був введений в 1993 році, хоча основні принципи технології були розроблені ще в середині минулого сторіччя. Діапазон частот, в якому працює стандарт CDMA IS-95 - 800 МГц, CDMA PCS - 1900 МГц. Обидві модифікації стандарту відносяться до мереж другого покоління. (В Україні цей стандарт не використовувався.)

GSM - (Groupe Special Mobile, пізніше перейменований в Global System for Mobile Communications). Повністю цифровий стандарт. Належить до мереж другого покоління. Розроблено в 80-х роках минулого сторіччя. C 1991 стандарт GSM почали активно впроваджувати в багатьох країнах світу. (цифровий стандарт мобільного зв'язку, який був впроваджений в Україні в 1997 році. Зараз послуги зв'язку в цьому стандарті надають оператори МТС-Україна, Київстар та life:).)



3G 

UMTS - (Universal Mobile Telecommunications System) - технологія стільникового зв'язку, що відноситься до покоління 3G. UMTS - це фактично прототип вдосконаленої GSM мережі з радіо інтерфейсом за технологією W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access - широкосмуговий CDMA). Вперше мережа була запущена в жовтні 2001 року Японським оператором зв'язку. (В Україні єдина компанія, що надає послуги в стандарті UMTS - Трімоб (засновник і єдиний акціонер - ПрАТ «Укртелеком»)

CDMA2000 еволюційний розвиток цифрового стандарту мобільного зв'язку CDMA. Максимальна швидкість передачі даних - 153 кбіт / сек. (В Україні послуги в цьому стандарті надають оператори Інтертелеком (частота 800 МГц), PEOPLEnet (800 МГц) і МТС-Україна (450 МГц, послуга «МТС Коннект», в мережі надаються тільки послуги передачі даних)).

TD-SCDMA (Time Division Synchronous Code Division Multiple Access) - перший реліз стандарту TD-SCDMA був опублікований в жовтні 2004 року. Перші тестові мережі з'явилися в 2005 році, а в комерційну експлуатацію мережу TD-SCDMA була запущена тільки в 2008 році в Китаї компанією China Mobile. Лише в 2009 році число користувачів TD-SCDMA перевалило цифру 1 млн.  (В Україні цей стандарт не використовувався.)



4G 

LTE  (Long Term Evolution) технологія мобільного зв'язку четвертого покоління. Відрізняється високою швидкістю передачі даних в мережах LTE-Advanced - до 100 Мбіт / сек, однак в мережах LTE поки не реалізовано надання голосових послуг. (В Україні немає мереж стандарту LTE.)

WIMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) стандарт мобільної передачі даних. Основна перевага над технологіями HSPA і EVDO - безшовне перемикання між базовими станціями (на швидкості до 120 км / год). Швидкість передачі даних, в залежності від способу побудови мережі, може досягати 40 Мбіт / сек (В Україні послуги в цьому стандарті надають оператори «Українські новітні технології» ТМ FreshTel; частота 3,5 ГГц; максимальна швидкість передачі даних - до 20 Мбіт / сек і «Інтелектуальні комунікації» ТМ Giraffe; частота 2,3 ГГц; максимальна швидкість - до 10 Мбіт / сек.)



 

Історії розвитку мобільного зв'язку в Україні.

Вперше мобільний зв'язок в Україні з'явилася в 1993 році. Компанія «UMC» ввела в експлуатацію мобільну мережу стандарту NMT. Даний стандарт відноситься до мереж першого покоління (1G). У 1996 році Компанія «Голден Телеком» запустила мережу другого покоління (2G) стандарту GSM. Це була перша мережа GSM в східній Європі. В кінці 2006 року компанія «Телесистеми України» презентувала мережу третього покоління (3G) стандарту CDMA під брендом «PEOPLEnet». 2007 році компанія «Укртелеком» під брендом «Utel» ввела в експлуатацію мобільну мережу стандарту UMTS. Це мережа третього покоління. 



 

Стандарти відіграють важливу роль в телекомунікації, оскільки вони:

  • дозволяють забезпечувати взаємозв'язок продукції різних виробників; 
  • полегшують впровадження нових технологій шляхом створення великих ринків для загальної продукції. 

Процес розробки стандартів є процесом кооперації на багатьох рівнях, як на національному, так і на міжнародному і включає в себе взаємодію між: 

  • виробничими організаціями всередині країни; 
  • цими виробничими організаціями та їх урядами; 
  • національними урядами на міжнародному рівні. 

Першочерговою метою розробки стандартів є специфікування того, як мережа повинна обробляти виклики з телефонів мобільного зв'язку. Наприклад: 

  • процедури приймання та передачі сигналів телефонними апаратами мобільного зв'язку; 
  • формат цих сигналів; 
  • взаємодія мережевих вузлів; 
  • основні мережеві послуги, які повинні бути доступні абонентам мобільного зв'язку;
  • базова структура мережі (наприклад, стільники і т.д.). 
Copyright MyCorp © 2024Використовуються технології uCoz