REPEATER GSM Вторник, 26.05.2020, 11:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

...

+38(067)194-45-55

LTE (Long Term Evolution) 

Стандарти третього покоління дозволяють надати широкий перелік мультимедійних послуг і підтримують швидкості передачі даних до 14Мбіт / сек. Це цілком відповідає запитам абонентів в даний час. Однак, обсяги переданої інформації в телекомунікаційних мережах ростуть з кожним днем. Щоб задовольнити потреби користувачів по швидкості передачі даних і набору послуг хоча б на 20 років вперед необхідний новий стандарт, вже четвертого покоління. 

Робота над першим стандартом четвертого покоління - LTE (Long Term Evolution) почалася в 2004 році організацією 3GPP. Головними вимогами, які пред'являлися в процесі роботи над стандартом були наступні: 

Швидкість передачі даних вище 100 Мбіт / сек. 
Високий рівень безпеки системи 
висока енергоефективність 
Низькі затримки в роботі системи 
Сумісність зі стандартами другого і третього поколінь 
Наприкінці 2009 року в Швеції була запущена в комерційну експлуатацію перша мережа стандарту LTE. 

Мережі LTE підтримують швидкості передачі даних до 326,4 Мбіт / сек. Приміром, завантаження фільму в хорошій якості займе менше однієї хвилини. Таким чином, верхня планка за швидкістю передачі даних практично знімається.  

Структура мережі стандарту LTE 

Структура мережі LTEЗі схеми мережі LTE, представленої вище, вже видно, що структура мережі сильно відрізняється від мереж стандартів 2G і 3G. Істотні зміни зазнала і підсистема базових станцій, і підсистема комутації. Була змінена технологія передачі даних між обладнанням користувача і базовою станцією. Також піддалися зміні і протоколи передачі даних між мережними елементами. Вся інформація (голос, дані) передається у вигляді пакетів. Таким чином, вже немає поділу на частини обробні або тільки голосову інформацію, або тільки пакетні дані. 

Можна виділити наступні основні елементи мережі стандарту LTE: 

Serving SAE Gateway або просто Serving Gateway (SGW) - обслуговуючий шлюз мережі LTE. Призначений для обробки і маршрутизації пакетних даних надходили з / в підсистему базових станцій. По суті, замінює MSC, MGW і SGSN мережі UMTS. SGW має пряме сполучення з мережами другого і третього поколінь того ж оператора, що спрощує передачу з'єднання в / з них з причин погіршення зони покриття, перевантажень і т.п. 

Public Data Network (PDN) SAE Gateway або просто PDN Gateway (PGW) - шлюз к / від мереж інших операторів. Якщо інформація (голос, дані) передаються з / в мережі даного оператора, то вони маршрутизируются саме через PGW. 

Mobility Management Entity (MME) - вузол управління мобільністю. Призначений для управління мобільністю абонетов мережі LTE. 

Home Subscriber Server (HSS) - сервер абонентських даних. HSS являє собою об'єднання VLR, HLR, AUC виконаних в одному пристрої. 

Policy and Charging Rules Function (PCRF) - вузол виставлення рахунків абонентам за надані послуги зв'язку. 

Всі перераховані вище елементи відносяться до системи комутації мережі LTE. В системі базових станцій залишився лише один знайомий нам елемент - базова станція, яка отримала назву eNodeB. Цей елемент виконує функції і базової станції, і контролера базових станцій мережі LTE. За рахунок цього спрощується розширення мережі, т.к. не вимагається розширення ємності контролерів або додавання нових.

Copyright MyCorp © 2020