REPEATER GSM Вторник, 26.05.2020, 13:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

...

+38(067)194-45-55

NMT - Nordic Mobile Telephony

NMT (Nordic Mobile Telephony) - це перший повністю автоматичний стандарт стільникового зв'язку в історії. Його специфікація почалася ще в 1970-х роках комітетом Nordic telecommunications administrations, в який входили Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія та деякі інші європейські країни. У 1981 році була введена перша мережа стандарту NMT. 

Мережа NMT є аналоговою. Існує два варіанти мереж цього стандарту: NMT-450 and NMT-900. Цифра вказує на використовуваний частотний діапазон: 450 МГц і 900 МГц відповідно. Стандарт NMT-900 був представлений в 1986. Він надає більше каналів для радіо сполук, ніж NMT-450. 

Технічні принципи NMT були готові до 1973 року, а специфікація базових станцій була закінчена в 1977 році. Специфікації NMT були вільними і відкритими, надаючи великому числу компаній можливість виробляти обладнання для мереж стандарту NMT і просувати його на ринку мобільного зв'язку. Успіх і широке поширення NMT в чому були досягнуті завдяки компаніям Nokia і Ericsson. 

Перший дзвінок у мережі стандарту NMT був зроблений у Фінляндії в 1978 році. Хоча в розробці стандарту NMT брали участь виключно країни північної Європи, що навіть відображено в назві стандарту, все ж перша комерційна мережа була відкрита в Саудівській Аравії 1 вересня на один місяць раніше Швеції. Після мережі NMT були введені в Швеції і Норвегії в 1981 році. У 1982 році до них приєдналися Данія і Фінляндія. Мережі NMT знайшли широке поширення переважно в країнах північної, центральної та східної Європи: Швейцарія, Нідерланди, Угорщина, Румунія, Чеська Республіка, Словаччина, Словенія, Сербія, в тому числі і Росії, а також в Азії. 

Стандарт NMT передбачав лише одну основну послугу для абонентів - телефонія. У наслідок з'явилася можливість низкоскоростной передачі даних користувача. Але через низьку швидкості (1,2 кбіт / сек) дана послуга широкого поширення не знайшла. 

Головний недолік NMT - відсутність шифрування переданих по мережі даних. Тому будь-який, хто мав найпростіший сканер частот, міг легко прослухати передані радіопослуга дані. Крім того, для організації роумінгу в мережі NMT були потрібні значні технічні ресурси і процес з'єднання з мережами інших операторів (особливо інших стандартів) часто натрапляв на великі складнощі. 

Структура мережі стільникового зв'язку стандарту NMT 

структура nmt

Головними елементами мережі стільникового зв'язку NMT є: 

MSC - центр комутації 
BTS - базова станція 
MS - мобільна станція 
Головним елементом мережі, який забезпечує управління всією системою, є 

MSC - центр комутації мобільного зв'язку мережі стільникового зв'язку стандарту NMT. У його завдання входить встановлення з'єднання між абонентами мережі, а також абонентами ТМЗК. У мережі оператора може бути кілька MSC. Для того, щоб абонент міг отримати обслуговування в будь-якому місці своєї мережі його дані повинні передаватися між комутаторами. Для зберігання абонентських даних в центрі комутації передбачений регістр положення абонентів. Таким чином, дані автоматично передаються від одного регістра до іншого в міру пересування абонента. 

Базова станція (БС, BTS) призначена для створення радіопокриття на території прилеглих до неї сот. Як правило, кожна 

БС обслуговує три сусідні стільники. 

Мобільна станція (Mobile Station або MS) - це телефон абонента. Перші телефони були більше схожі на тумби, ніж на переносні пристрої зв'язку. Їх постійним місцем розміщення, як правило, був автомобіль. Пізніше з'явилися пристрої, які можна було утримати в одній руці. Проте їх вага часто перевищував один кілограм, але все ж їх вже можна було переносити з собою. По-справжньому мобільні телефони, звичних нам розмірів, з'явилися тільки наприкінці 80-х років.

Copyright MyCorp © 2020