REPEATER GSM Четверг, 25.04.2024, 12:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

...

+38(067)194-45-55

Статистика сайту

TD-SCDMA - Time Division Synchronous Code Division Multiple Access 

Стандарт TD-SCDMA (Time Division Synchronous Code Division Multiple Access) - множинний доступ з синхронним кодовою і тимчасовим поділом - це стандарт 3G, який знайшов своє застосування в Китаї. Однією з причин розробки цього стандарту була спроба отримати незалежну від західного ринку мережа стільникового зв'язку. Так само як і інші стандарти третього покоління TD-SCDMA надає розширені можливості з передачі даних. Цей стандарт розроблявся спільно компанією Siemens та Китайською академією технологій зв'язку (CATT - China Academy of Telecommunications Technology). У березні 2001 року 3GPP (Third Generation Partnering Project) прийняв його як частину (метод доступу) четвертого випуску стандарту UMTS

 

Переваги TD-SCDMA 

Розглянемо основні відмінності та переваги стандарту TD-SCDMA перед іншими стандартами стільникового зв'язку: 

1. Мережа добре підходить для асиметричного трафіку 3G додатків, наприклад, доступ в мережу Інтернет. Додатки реального часу такі як голосові з'єднання і мультимедіа, і вони генерують симетричний трафік. Для оффлайн додатків (e-mail, доступ в мережу Інтернет) вимоги до затримок менше, а трафік зазвичай ассіметрічен, причому в напрямку downlink (від BTS до MS) передається в кілька разів більші обсяги даних. Для тих стандартів, які вимагають роздільних смуг частот для uplink і downlink (GSM, CDMA2000, UMTS і т.п.) під час використання асиметричних додатків, займані дані лишаються не задіяними. Це в підсумку призводить до зменшення спектральної ефективності стандарту. У свою чергу, в стандарті TD-SCDMA дані в uplink і downlink передаються в одній смузі частот, що дозволяє підібрати швидкість смуги в точної необхідності з вимогами додатків. Причому швидкість може бути налаштована досить точно, з невеликим кроком від 1,2 кбіт / сек до 2Мбіт / сек. Ці особливості дозволяють більш ефективно використовувати наявний спектр частот. 

2. Висока спектральна ефективність призводить до збільшення ємності мережі. Як зазначалося вище: в стандарті TD-SCDMA використовується загальна смуга на радіо інтерфейсі в uplink і downlink, що дозволяє використовувати всі виділяються ресурси без залишку. Крім того, завдяки іншим технологіям (смарт-антени, динамічний розподіл ресурсів тощо) вдається знизити інтерференцію в соте, і, відповідно, збільшити ємність мережі (до 3-5 разів у порівнянні з GSM). Це особливо важливо в приміських областях з щільною забудовою. 

3. Збільшена гнучкість у використанні частотного ресурсу і побудові мережі, яка обумовлена ​​смугою пропускання 1,6 МГц. 

До інших переваг TD-SCDMA можна віднести знижене споживання потужності, економія транспортних ресурсів, спрощене планування мережі.

 

Інтерференція і методи боротьби з нею 

Для доступу абонентів в мережі стандарту TD-SCDMA серед всіх інших використовується кодовий метод множинного доступу абонентів (CDMA). Головний принцип його роботи заснований на тому, що кожному абоненту присвоюється незалежний (ортогональний) код, за допомогою якого пристрою абонента кодує всю передану їм інформацію. Завдяки тому, що коди незалежні з'являється можливість виділити (прийняти) з радіо ефіру інформацію, передану саме цим абонентом. Однак на практиці неможливо згенерувати достатньо багато кодів для роботи реальної мережі стільникового зв'язку, тому використовуються «майже» ортогональні. Таких кодів можна створити багато, проте вони володіють великим недоліком: при великій кількості одночасно працюючих пристроїв в ефірі виникає інтерференція, тобто пристрою починають надавати один на одного вплив і при перевищенні певного порогу може виникнути значне спотворення і втрата переданої інформації. Саме інтерференція є головним обмежуючим фактором пропускної здатності і ємності системи TD-SCDMA. 

У зв'язку з вищесказаним виникає необхідність пошуку різних способів боротьби з інтерференцією. Стандарт TD-SCDMA пропонує цілий набір таких методів: 

1. Механізм визначення спільної передачі (Joint detection). Він реалізований в приймальнику базової станції у вигляді спеціального модуля і забезпечує максимально точне виділення сигналу від кожного абонента із загального потоку. Алгоритм Joint detection заснований на тому, що в сигнал від кожного абонента додається спеціальна тренувальна послідовність, яка при прийомі дозволяє оцінити параметри радіо каналу, в тому числі і рівень інтерференції. Таким чином, приймач може заздалегідь передбачити можливі проблеми і скоригувати приймається сигнал. 

2. Розумні антени (Smart Antennas) представляють собою секторні антени, які можуть передавати (приймати) сигнал із заздалегідь визначеної місцевості, часто обмеженою декількома десятками метрів. Завдяки ним реалізується так званий просторовий метод множинного доступу (SDMA - Space Division Multiple Access) абонентів. Для ефективної роботи смарт-антен необхідний надійний і точний алгоритм визначення місця розташування абонентів, який вже закладений в стандарті TD-SCDMA. Таким чином, сигнал для кожного абонента передається окремо і інтерференції від спільної передачі сигналів вдається уникнути. Однак на практиці, такі антени застосовуються досить рідко через їх високу вартість.

Принцип роботи Smart-антен 

TD-scdma3. Динамічний розподіл кодів, що полягає в тому, що коди для абонентів виділяються в різних (дозволених) частотних діапазонах і тимчасових інтервалах, що дає можливість знизити загальний рівень інтерференції. Залежно від використовуваного методу розподілу каналів виділяють наступні методи динамічного розподілу: 

тимчасове динамічний розподіл (TDMA) - трафіковий канали виділяються в найменш интерферирующих таймслот; 
частотне динамічний розподіл (FDMA) - трафіковий канали виділяються на найменш интерферирующих частотних несучих (доступно 3 несучих по 1,6 МГц в межах стандартної смуги 5 МГц); 
кодове динамічний розподіл (CDMA) - для трафікових каналів виділяються найменш интерферирующие коди; 
просторове динамічний розподіл (SDMA) - заснований на використанні смарт-антен (описаний вище). 
4. У відмінності від технології WCDMA стандарт TD-SCDMA передбачає чітку синхронізацію всіх пристроїв. Необхідність синхронізації обумовлена ​​в першу чергу використанням методу TDMA. Щоб уникнути накладення інформації різних абонентів, що передаються у сусідніх таймслот і приймач, і передавач повинні точно знати структуру тимчасових інтервалів. Синхронізація також надає опосередковану допомогу в боротьбі з інтерференцією. Завдяки синхронізації забезпечується надійна робота алгоритму Joint detection, а також смарт-антен. Крім того, синхронізація дозволяє вирішувати інші завдання і отримати додаткові переваги: 

висока точність у визначенні місцезнаходження; 
можливість виміру «якості» сусідніх сот в тимчасові інтервали, коли інформація не передається; 
завдяки синхронній роботі можна домогтися того ж якості з'єднання без використання soft-хендовера, обмежуючись звичайним (жорстким) хендовера. 

 

Реалізація та поширення стандарту TD-SCDMA 

Перший реліз стандарту TD-SCDMA був опублікований в жовтні 2004 року. Перші тестові мережі з'явилися в 2005 році, а в комерційну експлуатацію мережу TD-SCDMA була запущена тільки в 2008 році в Китаї компанією China Mobile. Лише в 2009 році число користувачів TD-SCDMA перевалило цифру 1 млн. 

В даний час до TD-SCDMA форуму приєдналися безліч відомих телекомунікаційних компаній: Philips, Texas Instruments, Samsung, Intel, Nokia і мн.др. Такі організації як Siemens і Huawei пропонують повний спектр обладнання для будівництва мереж даного стандарту. Незважаючи на це, мережі TD-SCDMA реалізовані лише в КНР. 

Низьке поширення у світі TD-SCDMA, в першу чергу, обумовлено запізнілістю випуску стандарту і, відповідно, розробки та налагодження виробництва обладнання для нього. До моменту запуску перших тестових TD-SCDMA мереж стандарт UMTS вже широко крокував по всьому світу. 

Однак TD-SCDMA не можна повністю списувати з рахунків, т.к. він надає деякі додаткові переваги порівняно з іншими 3G-стандартами. Зокрема, використання тимчасового принципу поділу каналів (TDMA) дозволяє підвищити спектральну ефективність і, відповідно, отримати більшу ємність мережі і надати абонентам більш високі швидкості передачі інформації.

Copyright MyCorp © 2024Використовуються технології uCoz