Кабель коаксіальний RG-8 огляд, характеристики
Перш ніж приступити до огляду кабелю RG8 давайте розберемося, що з себе представляє високочастотний кабель і як він улаштований. Коаксіальний кабель (коаксіальна пара) - це пара провідників яке розташовані співвісно і розділені ізоляцією. Коаксіальний кабель складається з:
1 - внутрішнього провідника у вигляді одиночного прямолінійного (як на малюнку) або звитого в спіраль дроти, багатожильного дроту, трубки, виконуваних з міді, мідного сплаву
2 - ізоляції, виконаної у вигляді суцільного або полувоздушная діелектричного заповнення, що забезпечує сталість взаємного розташування (співвісність) внутрішнього і зовнішнього провідників
3 - зовнішнього провідника (екрана) у вигляді обплетення, фольги, покритої шаром алюмінію плівки та їх комбінацій
4 - оболонки (служить для ізоляції та захисту від зовнішніх впливів)
Завдяки збігу центрів обох провідників, а також певному співвідношенню між діаметром центральної жили і екрану, всередині кабелю в радіальному напрямку утворюється режим стоячій хвилі, що дозволяє знизити втрати електромагнітної енергії на випромінювання майже до нуля. У той же час екран забезпечує захист від зовнішніх електромагнітних завад.
КЛАСИФІКАЦІЯ КАБЕЛІВ:
За призначенням - для систем кабельного телебачення, для систем зв'язку, авіаційної, космічної техніки, комп'ютерних мереж, побутової техніки тощо.
За хвильовим опором (хоча хвильовий опір кабелю може бути будь-яким), стандартними є п'ять значень за російськими стандартами і три з міжнародних:
50 Ом - найбільш поширений тип, застосовується в різних областях радіоелектроніки. Причиною вибору даного номіналу була, перш за все, можливість передачі радіосигналів c мінімальними втратами в кабелі, а також близькі до гранично досяжним показання електричної міцності і переданої потужності (Ізюмова, Свиридов, 1975, стор. 51-52)
75 Ом - поширений тип, застосовується переважно в телевізійній та відеотехніки (був обраний через хорошого ставлення механічної міцності і собівартості і застосовується там, де потужності невеликі, а метраж великий; при цьому втрати в кабелі трохи вище, ніж для 50 Ом)
100 Ом - застосовується рідко, в імпульсній техніці і для спеціальних цілей
150 Ом - застосовується рідко, в імпульсній техніці і для спеціальних цілей, міжнародними стандартами не передбачений
200 Ом - застосовується вкрай рідко, міжнародними стандартами не передбачений
По діаметру ізоляції:
- субмініатюрние - до 1 мм
- мініатюрні - 1,5-2,95 мм
- среднегабарітниє - 3,7-11,5 мм
- великогабаритні - більш 11,5 мм
За гнучкості (стійкість до багаторазових перегинів і механічний момент вигину кабелю):
- жорсткі
- полужорсткі
- гнучкі
- особливо гнучкі
За ступенем екранування:
- із суцільним екраном
- з екраном з металевої трубки
- з екраном з луджених обплетення
- із звичайним екраном
- з одношарової обплетенням
- з двох-і багатошарової обплетенням і з додатковими екрануючими шарами
- випромінюючі кабелі, що мають навмисно низьку (і контрольовану) ступінь екранировки
|