REPEATER GSM Суббота, 19.10.2019, 08:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

...

+38(067)194-45-55

Головна » Статті » 3G

Коли в Україні з'явиться 3G: оголошений конкурс серед мобільних операторів

3gСкоро в Україні нарешті з'явиться 3G-зв'язок. Згідно опублікованому на сайті уряду постановою, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, повинна буде провести тендер і видати трьом операторам ліцензії на надання послуг з 3G протягом 60 днів. 

Переможуть ті, хто запропонують найбільшу ціну за відповідну смугу за результатами торгів з голосу. Регулятор повинен затвердити умови проведення конкурсу за погодженням з Кабміном, які також передбачають фінансування конверсії радіочастотних ресурсів за "рахунок коштів ініціаторів конверсії", тобто операторів мобільного зв'язку. Мінімальна вартість кожної ліцензії без урахування конверсії смуг складе 2443000000 гривень. 

В постанові також передбачається, що однією з причин відмови у визнанні претендентів переможцями є застосування до них санкцій згідно Закону "Про санкції". Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ і Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повинні в двомісячний термін визначити характеристики радіоелектронних засобів, які будуть використовуватися для проведення конверсії. 

3G - технологія мобільного зв'язку третього покоління, набір послуг, який об'єднує як високошвидкісний мобільний доступ з послугами в інтернеті, так і технологію радіозв'язку, яка створює канал передачі даних. Під 3G зараз часто мають на увазі UMTS - технологію стільникового зв'язку для впровадження 3G в Європі. Саме її впроваджуватимуть і в Україні. 

На сьогоднішній день Україна є єдиною країною в Європі, яка не має повноцінного зв'язку третього покоління. Влада України робили спробу провести тендер на отримання ліцензій 3G в 2009 році, проте ініціатива не увінчалася успіхом. Тоді заявки на участь в конкурсі подавали "Київстар", "МТС-Україна" і "Астеліт"

C 3G технологіями зв'язок набагато якісніше, а інтернет швидше. Потік інформації в мережах третього покоління, на відміну від 2G (GSM) поділяється не за часом, а за кодом - кожному абоненту присвоюється код, за яким сервер оператора визначає даного конкретного абонента і передає тому необхідний потік даних. 

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів за участю інших органів виконавчої влади до 15 серпня вжити низку заходів з конверсії РЧР для впровадження в Україні технології третього покоління UMTS (3G). 

Нацкомісія мала провести конкурс до 30 жовтня, для цього вона повинна була оголосити про конкурс за 60 днів до його проведення, тобто кінцевий термін закінчився ще на початку вересня. Але терміни затягнулися.

Категорія: 3G | Додав: bshurikat (21.10.2014)
Переглядів: 507 | Теги: 3G зв'язок, конкурс, мобільні оператори | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2019